NĚCO MÁLO O MNĚ

Dobrý den,

jmenuji se Jiří Kalát (narozen v Havlíčkově Brodě v roce 1984) a za posledních několik let jsem cestoval po všelijakých místech světa, externě pracoval pro různé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě.

2018_01_01-2018_01_21 Camino (4)Moje boty stály na půdě Spojených států amerických (zvláště dlouho pak na Aljašce), Guatemaly, Mexika, Turecka, Íránu, Laosu, Gruzie i Nového Zélandu. Několik měsíců se mi poštěstilo žít v Estonsku a rok ve Svaté zemi. V každém státě či městě mě vždy zajímali obyčejní lidé, jejich zvyky a životy. Pokaždé bylo mým prvním úkolem poznat zemi, kudy jsem procházel a pochopit lidi, které jsem potkával.

Dlouhodobě se zajímám o Blízký východ, především pak o izraelsko-palestinské vztahy. Bohužel je složité se v nich vyznat i elementárně orientovat, což by ale neměla být výmluva k tomu, se o něj nezajímat. Svojí troškou se tak pokouším přispět k tomu, abychom mohli lépe chápat spletité cesty bojů za vlastní stát, nezávislost i přežití. Více informací je možné se dozvědět v mých přednáškách.

Mé cestovatelské práce se objevují v časopisech Koktejl, 100+1, ale nejvíce jich je publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka, další i na Lidovky.cz (například zde a zde). Občas je mě také slyšet také v rádiu, třeba rozhovor o Laosu pro Český rozhlas Plzeň si můžete poslechnout ZDE.

Pokud máte zájem o vytvoření fotogalerie z Vaší akce, prohlédněte si mé PORTFOLIO, a zavolejte na 737 76 88 11 nebo napište na kalat.jiri@email.cz.

Nevěnuji se pouze psaní a fotografování (National Geographic foto blog), ale také přednáším. V mé nabídce je pět cestovatelských přednášek pro veřejnost, a to Izrael, Palestina, Gruzie, Estonsko a Írán. Poté další dvě s politicko-historickou tématikou. První, koncipovaná především pro střední školy, o kořenech palestinsko-izraelské konfliktu a druhá o událostech kolem vzniku státu Izraele v letech 1947 až 1949. Přednáším také pro studenty základních, středních i vysokých škol.

V roce 2016 jsem vydal knihu Všichni Tady Lžou Aneb Zmatky Ve Svaté Zemi (zde)

Město Kutná Hora se stalo domomovem cestovatelského festivalu Na@Na, který zde již třetím rokem pořádám.

Keltský archeopark Nasavrky  letos hostí již 12-tý ročník mezinárodního festivalu keltské kultury jménem Lughnasad, jehož jsem jedním z hlavních organizátorů.

Pokud byste se chtěli dozvědět více, můžete mě  kontaktovat emailem: kalat.jiri@email.cz nebo na telefonním čísle 737 768 811.

Jiří Kalát

publicista, fotograf a cestovatel

 

Krátká reportáž z promítání v Havlíčkově Brodě:

Debatní klub:

Napsat komentář